Poławiacze Pereł Improv Teatr to grupa improwizacji komediowej, która powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzą aktorzy: Przemek Buksiński, Marcin Wąsowski, Mirek Urban, Michał Łysiak, Łukasz Szymanek. Spektakle improwizowane powstają tu i teraz, na scenie. Bez scenariusza i przygotowania.  To widz proponuje role, miejsce czy inspiracje do sceny. 

Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów i widza, łączy przestrzeń teatru z przestrzenią życia.

Spektakle Poławiaczy to mieszanka humoru i powagi, szaleństwa i spokoju, energii i refleksji.  Ich celem nie jest jednorazowy uśmiech wywołany szybkim żartem, czy łatwym dowcipem. Dążą do do sytuacji w której widz przegląda się w wykreowanej spontanicznie scenie. Humor jest środkiem dotarcia do tego co porusza, co ważne

Pedagog, doktor nauk o zdrowiu, specjalista w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej. Współautor 21 publikacji, w tym podręczników, artykułów naukowych i infografik. W 2022 uczestnik staży trenerskich na Litewskim Uniwersytecie Sportu oraz Community College
of Rhode Island. W 2020 roku wyróżniony przez Europejską Akademię Nauk Przyrodniczych w Hanowerze, Akademię Medyczno-Techniczną w Moskwie oraz przez Federację Piterbasket w Sankt Petersburgu.
Założyciel Akademii Edukacji Psychologii i Sportu, Stowarzyszenia „Unia Sportu Dzieci
i Młodzieży” oraz Fundacji Imopeksis. Ambasador innowacyjnej dyscypliny sportu 3Kosze. W 2021 roku członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych
w biegach narciarskich. W latach 2019 – 2021 związany z Akademią Piłkarską Stali Rzeszów. Wykładowca systemu badań zachowań Extended Disc i Emitype.
Innowator, programista i przedsiębiorca, specjalizujący się w technologiach takich jak sztuczna inteligencja (sztuczne sieci neuronowe), systemy wbudowane, wirtualni asystenci, NLP oraz IoB. 
Obecnie koncentruje się na komercyjnych projektach w obszarach m.in. AI i medycyny. Znalazł się na liście Forbes 30 Under 30 Europe amerykańskiej edycji Forbesa oraz w zestawieniu MIT Review. Jest laureatem New Europe 100 – listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo-Wschodniej według Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Doceniony przez International Federation of Inventors’ Associations oraz francuskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych za osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, zdobył złote medale m.in. na 115. Targach Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Jest członkiem Sekcji Edukacji Cyfrowej Komitetu Informatyki PAN, wykładowcą SWPS, prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące nowoczesnych technologii, a także popularyzuje naukę w mediach, m.in. prowadząc autorski program na Kanale Zero.
Biolog, neurodydaktyk i memetyk, a także profesor Uniwersytetu Śląskiego. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania.
Jego wiedza na temat mózgu i procesów uczenia się oraz dydaktyki ewolucyjnej sprawia, że jest jednym z czołowych ekspertów w Polsce.
Jest autorem wielu inspirujących książek, takich jak „Strefa napięć. Historia naturalna konfliktu z nastolatkiem”, „Szkoła neuronów.
O nastolatkach, kompromisach i wychowaniu” oraz „Szkoła memów.
W stronę dydaktyki ewolucyjnej”.
Jego prace pomagają zrozumieć, jak biologia i kultura wpływają na edukację oraz wychowanie.

Jeżeli chcesz wziąć udział w konferencji

jako prelegent/wystawca skontaktuj się z nami

Podlaskie EDUinnowacje, 4- 5.10. 2024, Mońki, VIII edycja

Spotkania nauczycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji

Podlaskie EDUinnowacje 2024 honorowym patronatem objęły: