Miłosz Szymański

Absolwent Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych nr 4 w Kaliszu o specjalizacji Technik Informatyk. W firmie VISION DISTRIBUTION Kaliszzajmuję się szeroko pojętym trzecim wymiarem, poczynając od skanowania 3D, poprzez profesjonalną obróbkę graficzną przy użyciu programówtypu blender, a kończąc na druku modeli 3D. Nieustannie poszerzana wiedza z zakresu tej technologii oraz zdobywane umiejętności pozwalają mina dalszy rozwój. Prywatnie jestem pasjonatem dobrej muzyki, gier komputerowych, wycieczek górskich oraz wszelkich nowinek technicznych.

VISION DISTRIBUTION to młody, pełen entuzjazmu i kreatywności, prężnie działający zespół ludzi, kierowany przez doświadczoną i wysoce wyspecjalizowaną kadrę. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą dystrybucyjną, działającą na terenie Polski jak również w Europie, poprzez sieć partnerów i koordynatorów regionalnych. Jako bezpośredni importer elektroniki użytkowej i edukacyjnej posiadamy w naszej ofercie własną markę: eBoard. Oferujemy szeroki asortyment pomocy dydaktycznych w zakresie interaktywnego środowiska nauczania, wizualizacji informacyjnej „Digital Signage” oraz rozwiązań informatycznych. Proponowane rozwiązania dedykowane są szerokiej grupie odbiorców, znajdując zastosowanie zarówno w edukacji jak również biznesie. Nasze portfolio budujemy w oparciu o wysokiej jakości urządzenia poddawane specjalistycznym testom przed wprowadzeniem ich do naszej oferty, weryfikując tym samym ich dobór pod kątem funkcjonalności i zastosowania, jak również gwarantując ich niezawodność podczas eksploatacji. Oferujemy szkolenia wdrożeniowe, jak również doskonalące umiejętności, poszerzające wiedzę i podnoszące kwalifikacje nauczycieli. Aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo w czasie eksploatacji zakupionych urządzeń, udzielamy długo-terminowych gwarancji oraz profesjonalnego wsparcia technicznego naszego serwisu na terenie całego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrektor odpowiedzialna za sprzedaż i marketing w firmie, czyli jest głową kierującą i trzęsącą całą górą a jej zespół jest najbardziej lubianym wśród swoich partnerów. Mówi do swoich ludzi zawsze z uśmiechem a jeśli jest zła to też się uśmiecha. Prywatnie mama dwójki dorosłych dzieci: Oliwii i Dominika, właścicielka kotki o imieniu Brutus i narzeczona Ryszarda.

Monika Górska - Dyrektor ds. sprzedaży i  marketingu

Maciej Piwowar - Kierownik Wsparcia Technicznego

specjalista w dziedzinie nowoczesnych technologii i elektroniki, a także kierownik Działu Serwisu w firmie Aktin. Jego pasja i determinacja sprawiają, że stale poszerza swoje horyzonty, kontynuując kolejne kierunki studiów. Informatyka to jego drugie imię, a wirtualna rzeczywistość oraz robotyka to obszary, które stały się jego pasją z uwagi na doświadczenie zawodowe. Maciej to człowiek orkiestra, który nie tylko doskonali się w swojej dziedzinie, ale także inspiruje innych do rozwijania kompetencji w zakresie nowoczesnych technologii.

CCT Poland to polska firma będąca Autoryzowanym Partnerem Google for Education, specjalizująca się w kompleksowym wdrażaniu rozwiązań Google dla Edukacji, łącząca znajomość polskich realiów z międzynarodowym doświadczeniem przy wdrożeniach w Europie Południowej i Wschodniej, Ameryce Łacińskiej oraz USA.

Jesteśmy grupą praktyków cyfryzacji i pomagamy szkołom rozwijać cyfrowe kompetencje i modernizować sposób nauczania i zarządzania, aby przygotować dyrekcję, nauczycieli i uczniów na wyzwania XXI wieku."

Wydawnictwo WiR – od 1997 roku nieprzerwanie tworzymy publikacje dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców pracujących z dziećmi w gabinecie, szkole czy w domu. Nowoczesne podejście do edukacji i terapii pozawala nam tworzyć publikacje z myślą o indywidualnych potrzebach dziecka. Wychodzimy poza schematy, by tworzyć kreatywne i praktyczne materiały dla dzieci. Współpracujemy ze specjalistami – doświadczonymi pedagogami, którzy zapewniają wysoki poziom
merytoryczny publikacji. Proponowane przez nas serie wydawnicze powstają z myślą o dzieciach, zarówno tych rozwijających się prawidłowo, jak i tych borykających się z zaburzeniami rozwojowymi. W naszej ofercie znajdziecie Państwo: pomoce edukacyjne do nauki przedmiotów szkolnych (w tym nowatorskie graficzne karty pracy), pomoce do terapii logopedycznej dzieci (w tym innowacyjny
multimedialny program terapeutyczny do nauki mowy „mówmi”), pomoce do terapii umysłowej osób dorosłych, a także liczne szkolenia i warsztaty. Więcej informacji uzyskają Państwo obserwując nas w
serwisach:
facebook.com/wydawnictwowir 
instagram.com/wydawnictwowir
lub na stronie wir-sklep.pl

Jest nie tylko fanem nowoczesnych technologii i edukacji STEAM, ale także pasjonatem eksploracji ich możliwości w praktyce. W swoim życiu prywatnym wolne chwile spędza latając dronami oraz zgłębiając tajniki świata sztucznej inteligencji. Jest przekonany, że nowoczesne technologie, takie jak robotyka, druk 3D czy wirtualna rzeczywistość, mają ogromny potencjał w kontekście edukacyjnym. Jako prelegent, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie innym, inspirując ich do połączenia różnych dziedzin w ramach jednych zajęć. Jego zajęcia integrują druk 3D, VR i robotykę, co pozwala uczniom na praktyczne zastosowanie nowych technologii w twórczy sposób.

Tomek Pęciak - Product Manager Aktin

Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z polskimi szkołami. Świat terapii SPE nie ma przed nią tajemnic. Jej super moc to bycie mamą trójki dzieci. Z tego powodu wprowadzanie nowych technologii do edukacji to nie tylko jej praca, ale też misja. Zależy jej na zapewnieniu jak najlepszych warunków do kształtowania kompetencji proinnowacyjnych wśród dzieci i młodzieży. Z uwagi na to, promuje najnowocześniejsze rozwiązania dla edukacji takie jak gogle do wirtualnej rzeczywistości ClassVR. W pracy najbardziej ceni sobie kontakt z klientem, dzięki rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb, zawsze znajduje najlepsze dla niego rozwiązanie.. Podczas warsztatów praktycznych pokazuje, w jaki sposób wykorzystywać technologię VR w trakcie zajęć lekcyjnych i uczy, w jaki sposób pracować z uczniami, aby kształtować u nich kompetencje przyszłości.

 

Justyna BieniekZastępca Kierownika Działu Handlowego

Aktin to firma rodzinną z 25-letnią historią, specjalizująca się w projektowaniu przyjaznych, ergonomicznych i nowoczesnych pracowni szkolnych. Firma skupia się na innowacjach w edukacji, wprowadzając nowe technologie, takie jak wirtualna i mieszana rzeczywistość, aby tworzyć inspirujące lekcje. Aktin jest znany z zespołowej pracy i dążenia do doskonałości, tworząc przy tym przyjazną i zgraną atmosferę w miejscu pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„TIK w Edukacji” – magazyn innowacyjnych nauczycieli i dyrektorów szkół. „TIK w Edukacji” to magazyn o wykorzystywaniu technologii informacyjno- komunikacyjnych w szkole. Autorzy w przystępny i praktyczny sposób prezentują rozwiązania, które zwiększają atrakcyjność zajęć z uczniami. Podpowiadają, jak w trakcie lekcji wykorzystać aplikacje edukacyjne, urządzenia mobilne, zasoby internetowe czy sieci społecznościowe. Redakcja radzi, jak wybrać i skonfigurować sprzęt IT do szkoły, oraz porusza tematy związane z zarządzaniem siecią szkolną i bezpieczeństwem danych. W magazynie opisywane są również wdrożenia IT w edukacji, które warto naśladować. 

Każdy numer to:

 • źródło inspiracji dla zaangażowanych nauczycieli i dyrektorów szkół

 • sprawdzone, zgodne z podstawą programową pomysły na lekcje z wykorzystaniem nowych technologii

 • ciekawe sposoby zastosowania multimediów w nauczaniu

 • sprawdzone rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne do wykorzystania w szkole

 • porady na temat nowoczesnego zarządzania szkołą i jej promocji w Internecie

 

Pismo skierowane jest do:

 • nauczycieli informatyki i technik informatycznych

 • nauczycieli innych przedmiotów (zainteresowanych wykorzystaniem TIK)

 • opiekunów pracowni komputerowych i administratorów

 • dyrektorów szkół odpowiedzialnych za infrastrukturę IT

 • pracowników ośrodków metodyczno-szkoleniowych dla nauczycieli

 • urzędników związanych z oświatą (zatrudnionych w kuratoriach i urzędach na każdym szczeblu administracji publicznej)

 

Więcej informacji o magazynie: https://tikwedukacji.pl/

Nasza firma powstała 10.08.2004 roku. Jesteśmy na rynku 15 lat. Oferujemy Naszym klientom rozwiązania w technice biurowej oparte o produkty znanych marek takich jak Konica Minolta, Canon, Riso, Olivetti. Jesteśmy rzetelną i profesjonalną firmą stale poszerzającą swoją wiedzę i możliwości, aby móc sprostać potrzebom naszych Partnerów handlowych.

W swojej działalności oferujemy kompleksową usługę serwisową. Oferta Nasza obejmuje serwis gwarancyjny jak i po gwarancyjny. Po przez Nasze długoletnie doświadczenie oraz szkolenia naszego zespołu zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę, oraz szkolenia w zakresie używania urządzeń biurowych.

 

 

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne  i oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN). Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych „Świerszczyk” oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „National Geographic Odkrywca”.

Są liderem nie tylko w skali swojej działalności, ale przede wszystkim w obszarze najwyższej jakości rozwiązań edukacyjnych. Publikacje wydawnictwa można znaleźć niemal w każdym szkolnym tornistrze. Towarzyszą one uczniom od początku ich przygody z książką aż do najważniejszego egzaminu – matury.

FIRMY I INSTYTUCJE uczestniczące w KONFERENCJI PODLASKIE EDUINNOWACJE 2023

Helion (literatura informatyczna) - to publikacje podążające za dynamicznie rozwijającymi się technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania. 
Książki te są chętnie kupowane zarówno przez ludzi zawodowo związanych z informatyką, jak i osoby, dla których technologie informatyczne i cyfrowe są nieodzownym elementem pracy, nauki czy rozrywki. W sektorze książki informatycznej Helion jest od wielu lat niepodważalnym liderem. 
Ponad 85% książek komputerowych sprzedawanych rocznie w Polsce to publikacje Grupy Helion SA.

Helion Edukacja (podręczniki) - książki skierowane do szkół, uczniów i miłośników nauki. Pozwalają uczniom zdobywać wiedzę bez stresu, a nauczycielom ułatwiają przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób. Swoje książki wydawnictwo kieruje do kadry pedagogicznej oraz do uczniów na wszystkich stopniach kształcenia – od edukacji wczesnoszkolnej po technikum.

Podlaskie EDUinnowacje 2023 honorowym patronatem objęły:

Jeżeli chcesz wziąć udział w konferencji

jako prelegent/wystawca skontaktuj się z nami

Podlaskie EDUinnowacje, 4- 5.10. 2024, Mońki, VIII edycja

Spotkania nauczycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji