Podlaskie EDUinnowacje 2023 honorowym patronatem objęły:

Radosław Wawrowski

 

Pracuje jako Doradca Klienta w firmie dystrybucyjnej Vision-Distribution. Oferujemy szeroki asortyment pomocy dydaktycznych w zakresie interaktywnego środowiska nauczania, wizualizacji informacyjnej „Digital Signage” oraz rozwiązań informatycznych. Proponowane rozwiązania dedykowane są szerokiej grupie odbiorców, znajdując zastosowanie zarówno w edukacji jak również biznesie. Proponowane rozwiązania dedykowane są szerokiej grupie odbiorców, znajdując zastosowanie zarówno w edukacji jak również biznesie.

Nasze portfolio budujemy w oparciu o wysokiej jakości urządzenia poddawane specjalistycznym testom przed wprowadzeniem ich do naszej oferty, weryfikując tym samym ich dobór pod kątem funkcjonalności i zastosowania, jak również gwarantując ich niezawodność podczas eksploatacji.

 

Praca jako Doradca Klienta z nowymi technologiami jest powiązana z moimi wieloletnimi pasjami, które pomagają mi w codziennym wykonywaniu obowiązków: sprzęt audio-video, fotografia kiedyś analogowa obecnie cyfrowa (uliczna, portret, HDR), a w dobie cyfryzacji lubię analogowe zegarki z duszą i stereofoniczne systemy audio.

 

Jakub Łapiński

 

W Epson Polska odpowiedzialny za produkty Visual Instruments, a w szczególności rozwiązania dla nowoczesnej edukacji, biznesu oraz profesjonalne projektory  instalacyjne. W codziennej pracy dba o rozwój rynku, doradza produktowo oraz pomaga realizować interesujące projekty. Zawodowo zajmuje się wyświetlaniem obrazu, ale w czasie wolnym zdecydowanie więcej słucha niż ogląda - od dzieciństwa fan rockowego grania. Dla relaksu czyta książki historyczne, dla emocji jest oddanym kibicem piłki ręcznej, a dla przyjemności miłośnikiem kuchni włoskiej i węgierskiej.

 

Paweł Borettini

 

absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, od kilku lat pracujący jako doradca handlowy w firmie dystrybucyjnej Agraf. Zajmuje się przekazywaniem wiedzy związanej z nowymi technologiami, dobieraniem najciekawszych rozwiązań dla edukacji i biznesu. Z zaangażowaniem propaguje zastosowanie technologii ułatwiających użytkownikom skrócenie czasu pracy i pozwalających na płynność wykonywanych działań. Prócz nowoczesnych rozwiązań AV interesuje się budownictwem, renowacją loftów oraz literaturą kryminalną.

 

Grzegorz Jankowski

 

Kierownik Projektu Helion Edukacja. Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię. W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych z segmentem edukacyjnym wydawnictwa.Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.

 

Florian Gałuszka

 

Starszy Przedstawiciel Edukacyjny 

Pracuje w dziale Helion Edukacja od 2007 roku. Zajmuje się promocją oferty edukacyjnej oraz logistyką związaną z podręcznikami.

Studia na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowania to obszar technologii mobilnej a w ramach odpoczynku - rolki.

 

Lenovo  jest firmą z listy Fortune Global 500 o obrotach sięgających 50 mld USD, zatrudniającą 57 000 pracowników i działającą na 180 rynkach świata.

Realizując śmiałą wizję dostarczania inteligentnych technologii wszystkim użytkownikom, opracowujemy przełomowe rozwiązania sprzyjające powstawaniu bardziej otwartego, godnego zaufania i rozwijającego się w zrównoważony sposób społeczeństwa cyfrowego. Projektując, konstruując i produkując najpełniejszą na świecie ofertę inteligentnych urządzeń oraz infrastruktury, stoimy na czele inteligentnej transformacji, aby stwarzać lepsze doświadczenia i szanse milionom klientów z całego świata.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://www.lenovo.com, obserwując nas w serwisach LinkedIn, Facebook, TwitterYouTubeInstagramWeibo, a także zapoznając się z najświeższymi aktualnościami w naszym serwisie StoryHub.

UNIKREATOR Sp. z o. o. to firma zajmująca się szkoleniami w różnym zakresie. Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości szkoleń, które będą dostępne dla jak najszerszej grupy odbiorców.
Posiadamy oddziały w Białymstoku, gdzie mieści się główna siedziba firmy, w Ełku oraz Olsztynie. Proponujemy szeroką gamę szkoleń dostępnych w naszej stałej ofercie jak również rozwiązania szyte na miarę, dopasowane do potrzeb naszych partnerów. Uczestnicy naszych szkoleń to przede wszystkim pracownicy naszych Klientów, To właśnie Państwo są dla nas najważniejsi. Dbamy zarówno o wysoki poziom metryczny szkoleń, jak i o to, by odbywały się one w komfortowych miejscach. Nasi wykładowcy są praktykami w swoich dziedzinach systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje.
“Klucz do sukcesu”
Co zapewnia swoim klientom firma UNIKREATOR Sp z.o.o.? 
UNIKREATOR Sp. z o.o. jest miejscem, w którym pomagamy w zdobyciu odpowiedniej wiedzy i umiejętności potrzebnych współczesnym specjalistom, urzędnikom,  biznesmenom i pracownikom działu edukacji. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i nowatorskim metodom coachingu zapewniamy naszym Klientom profesjonalne i wartościowe szkolenia.

Kierunkowskaz to nowatorska forma edukacji, skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Proponujemy następujące bloki tematyczne:
•    ROBOTYKA  – Zajęcia z konstruowania i programowania robotów, wykorzystujące klocki LEGO Education. Zajęcia ogólnorozwojowe, skupione na edukacji matematycznej i technologicznej, pozwalające zrozumieć procesy fizyczne, elektrotechniczne i elektroniczne. Wszystkie spotkania z konstruowania i programowania robotów, wykorzystują klocki LEGO Education WeDo i Mindstorm. Zajęcia w różnych grupach wiekowych oraz o różnym poziomie zaawansowania.
•    EKOLOGIA - Zajęcia rozwijające świadomość ekologiczną. Zajęcia edukacyjne upowszechniające wartości proekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia w różnych grupach wiekowych oraz o różnym poziomie zaawansowania.
Fundacja współpracuje również z jednostkami samorządowymi  - Strategie elektromobilności dla samorządów, szkolenia i wdrażanie normy ISO w zakresie rozwoju Smart Cities, prowadzenie projektów i pomoc w ich rozliczaniu.

Nasza firma powstała 10.08.2004 roku. Jesteśmy na rynku 15 lat. Oferujemy Naszym klientom rozwiązania w technice biurowej oparte o produkty znanych marek takich jak Konica Minolta, Canon, Riso, Olivetti. Jesteśmy rzetelną i profesjonalną firmą stale poszerzającą swoją wiedzę i możliwości, aby móc sprostać potrzebom naszych Partnerów handlowych.
 
W swojej działalności oferujemy kompleksową usługę serwisową. Oferta Nasza obejmuje serwis gwarancyjny jak i po gwarancyjny. Po przez Nasze długoletnie doświadczenie oraz szkolenia naszego zespołu zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę, oraz szkolenia w zakresie używania urządzeń biurowych.

Cortland od ponad 20 lat pomaga uczniom i nauczycielom oraz szkołom, uczelniom wyższymi innym placówkom oświatowym podnieść jakość nauczania i uczenia się, dostarczając starannie wyselekcjonowany sprzęt i oprogramowanie. Dział Edukacji Cortland tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Liczne rekomendacje zadowolonych Klientów utwierdzają nas w przekonaniu, iż działania w sektorze edukacji to nie tylko praca, ale także nasza pasja. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania z merytorycznym wsparciem naszych specjalistów, terminową realizację projektów, szkolenia, a także autoryzowany serwis produktów Apple.

Paweł Piszczałka

 

Z wykształcenia naukowiec (biotechnolog), aktualnie prezes Fundacji Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz założyciel firmy Pokazy bez Skazy. Popularyzator nauki, edukator, były korepetytor i nauczyciel. Po wielu latach prowadzenia zajęć, pokazów, warsztatów i wykładów rozwija działalność fundacyjną. Wykorzystuje swoje doświadczenia z pracy naukowej w pośredniczeniu między środowiskami akademickimi a szerszą publiką. Organizator szkoleń dla edukatorów oraz nauczycieli. Aktor amator. Ma psa i zdecydowanie uważa, że psy są lepsze od kotów. 

 

Weronika Szypszak

 

Przedsiębiorca, logistyk i marketingowiec – ogarniacz wszystkiego. Właścicielka firmy Pokazy bez Skazy oraz wiceprezes Fundacji Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Swoją pracą stara się dotrzeć do szerokiego grona inicjując działania edukacyjne dla dzieci, dorosłych jak i seniorów. Zaangażowana w edukacje finansową i ekonomiczną dzieci. Pasjonatka konnych wypraw traperskich.

Bartosz Goruś

 

Z wykształcenia jestem towaroznawcą i informatykiem. Z pasji i z zawodu - fotografem oraz kierownikiem Logic Room'u, najpopularniejszego z Białostockich Escape Room'ów. Promuję aktywną i kreatywną rozrywkę. Osobiście uważam, że gra typu "escape the room" to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia oraz budowanie i wzmacnianie relacji pomiędzy uczestnikami. Dodatkowo, umieszczenie kilku osób w pokoju pełnym przeróżnych łamigłówek wzbudza wiele emocji, które pozostają z uczestnikami gry jeszcze na długo po wyjściu. Kilkuletnie doświadczenie w branży utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie ma sytuacji bez wyjścia, pokazało jak kreatywni potrafią być ludzie, gdy sytuacja tego wymaga oraz ile korzyści daje taka wymagająca rozrywka. I właśnie o tym postaram się opowiedzieć podczas najbliższego spotkania."

 

Adrian Romaniuk

 

w Wydawnictwie Nowa Era od 2002 roku, od 2005 pełni funkcję Kierownika Regionalnego Grupy Nowa Era - w skład której wchodzą obecnie Nowa Era, Vulcan, Young Digital Planet uczestniczy w promocji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań multimedialnych dla szkół i przedszkoli:- multibooki, ebooki, portale internetowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli (eduQrsor, Teraz Matura, Balon Blum, docwiczenia.pl, dlanauczyciela.pl)- dzienniki elektroniczne i oprogramowanie dla placówek oświatowych takie jak (UONET, Blum System)- nauczanie hybrydowe (English Play Box, National Geographic Odkrywca)- aplikacje mobilne (rebel.to, Ebooki Nowej Ery)przeprowadza prezentacje i szkolenia dla klientów i użytkowników koordynuje działania grupy Specjalistów i Doradców Edukacyjnych Nowej Ery na terenie województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego

 

Dorota Madej

 

Z wykształcenia socjolog i manager kultury. Doradca i trener w firmie Cortland, zajmująca się wdrażaniem rozwiązań edukacyjnych Apple w szkołach. Od wielu lat prowadzi prezentacje oraz warsztaty dla nauczycieli i dyrekcji szkół, wspierając ich w zastosowaniu technologii w procesie dydaktycznym.

 

Dr Agnieszka Wrońska

 

Zastępca dyrektora ds. Ekosystemu OSE w NASK PIB, twórca i wieloletni kierownik Akademii NASK. Doktor nauk humanistycznych, licencjonowany trener i superwizor, członek-założyciel PSPiA KLANZA. Ekspert w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu. Inicjator i koordynator wielu projektów edukacyjnych, animacji kulturalnej i środowiskowej, również międzynarodowych. Autorka licznych publikacji, podręczników szkolnych oraz narzędzi edukacyjnych. W 2017 r. uwzględniona w "Liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce".

NUADU to platforma wspierająca proces edukacji oraz weryfikacji i obiektywnej oceny efektów nauki.

System umożliwia m.in. zlecanie zestawów zadań i kartkówek z gotowej bazy zadań, zgodnej z obowiązującą podstawą programową, zbieranie danych o postępach uczniów oraz szybką analizę zarówno ich mocnych stron jak i braków w wiedzy.

Agraf jest firmą, która zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości sprzętu i oprogramowania dla różnych branż. Od momentu powstania w 1987 roku zajmuje się wprowadzaniem nowoczesnych technologii do Polski. Od 2002 roku ważne miejsce wśród oferowanych produktów zajęły innowacyjne rozwiązania dla edukacji. Zaczynając od sprowadzenia pierwszych w Polsce tablic interaktywnych dzisiaj mamy szeroką ofertę cyfrowych i interaktywnych urządzeń przenoszących szkołę w XXI wiek.

 

Jednym z najważniejszych działań firmy Agraf jest przybliżanie nauczycielom nowych technologicznie rozwiązań dla Szkół. Prowadząc wiele warsztatów i szkoleń Agraf stara się pokazać jak może zmienić się lekcja dzięki interaktywnym produktom i jak te urządzenia efektywnie wykorzystywać.

 

Motorem sukcesu firmy Agraf jest sprzedaż kompleksowych rozwiązań i produktów wymagających tak od Agrafu jak i od jego partnerów handlowych tzw. wartości dodanej. Produkty z oferty Agrafu sprzedawane są poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych dealerów, którzy są blisko obsługiwanych szkół.

Bartosz Chyś

 

Nauczyciel informatyki, oligofrenopedagog, terapeuta w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej. Twórca bloga edukacyjnego Digitalni i kreatywni oraz grupy facebookowej Digitalni i kreatywni-TIK-owi nauczyciele. Pomysłodawca Hackatonów online, aktywny eTwinner. Członek grupy Superbelfrzy RP, trener ORKE. Pasjonat wykorzystania technik pamięciowych, grywalizacji, gamifikacji oraz nowych technologii na lekcjach.

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne  i oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN). Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych „Świerszczyk” oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży „National Geographic Odkrywca”.

Są liderem nie tylko w skali swojej działalności, ale przede wszystkim w obszarze najwyższej jakości rozwiązań edukacyjnych. Publikacje wydawnictwa można znaleźć niemal w każdym szkolnym tornistrze. Towarzyszą one uczniom od początku ich przygody z książką aż do najważniejszego egzaminu – matury.

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 72 000 pracowników w 88 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

Wydawnictwo gier językowych REGIPIO od wielu lat wspomaga nauczanie języków obcych przez zaangażowanie wszystkich uczniów w jednoczesną naukę i zabawę. Oferujemy gry planszowe, karciane i plenerowe, które powstały w oparciu o wieloletnie doświadczenie lektorów. Zaprojektowane na różnych poziomach zaawansowania wspierają diagnozowanie oraz eliminację najbardziej problematycznych aspektów nauki języka obcego mających wpływ na  swobodne mówienie, przyswajanie gramatyki i słownictwa.

 

Lektorzy i lingwiści stosując na lekcjach językowe gry REGIPIO osiągają wysokie wyniki nauczania, a uczniowie w sposób naturalny przyswajają język. Pozytywny wpływ gier edukacyjnych na rozwój umiejętności językowych jest coraz częściej zauważany i doceniany, o czym mogliśmy się niejednokrotnie przekonać podczas szkoleń oraz konferencji językowych w całej Europie.

 

Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem dzielimy się z nauczycielami nie tylko poprzez sprzedaż gier i pomocy dydaktycznych, ale również poprzez bezpłatne udostępnianie prostych gier, materiałów edukacyjnych oraz pomysłów na ciekawe i efektywne lekcje.

W Polsce gry edukacyjne zostały niedawno wprowadzone do podstaw programowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu na stałe zagoszczą w klasach, bibliotekach i świetlicach niejednej szkoły.  

VISION DISTRIBUTION to młody, pełen entuzjazmu i kreatywności, prężnie działający zespół ludzi, kierowany przez doświadczoną i wysoce wyspecjalizowaną kadrę. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą dystrybucyjną, działającą na terenie Polski jak również w Europie, poprzez sieć partnerów 
jak również koordynatorów regionalnych. Jako bezpośredni importer elektroniki użytkowej 
i edukacyjnej posiadamy w naszej ofercie własną markę: eBoard oraz VD VISION Electronics. Oferujemy szeroki asortyment pomocy dydaktycznych w zakresie interaktywnego środowiska nauczania, wizualizacji informacyjnej „Digital Signage” oraz rozwiązań informatycznych. Proponowane rozwiązania dedykowane są szerokiej grupie odbiorców, znajdując zastosowanie zarówno w edukacji jak również biznesie. Nasze portfolio budujemy w oparciu o wysokiej jakości urządzenia poddawane specjalistycznym testom przed wprowadzeniem ich do naszej oferty, weryfikując tym samym ich dobór pod kątem funkcjonalności i zastosowania, jak również gwarantując ich niezawodność podczas eksploatacji. Oferujemy szkolenia wdrożeniowe, jak również doskonalące umiejętności, poszerzające wiedzę i podnoszące kwalifikacje nauczycieli. Aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo w czasie eksploatacji zakupionych urządzeń, udzielamy długo-terminowych gwarancji oraz profesjonalnego wsparcia technicznego naszego serwisu na terenie całego kraju.

Firma Delta Optical to producent wysokiej jakości sprzętu optycznego, takiego jak lornetki, lunety i mikroskopy. Jesteśmy także dystrybutorem największych zagranicznych marek sprzętu astronomicznego, takich jak Sky-Watcher i Celestron.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo mikroskopy o szerokim spektrum zastosowań od  mikroskopów o zastosowaniach edukacyjnych, mikroskopów studenckich po mikroskopy badawcze. Nasze mikroskopy stanowią wyposażenie wielu szkół, uczelni wyższych i jednostek badawczych. Nasze portfolio produktów to także kamery mikroskopowe, które umożliwiają rejestracje obrazy spod mikroskopu w postaci zdjęć lub filmu, ale także prezentację obrazu szerokiemu gronu  odbiorców.

 

Nasza oferta obejmuje także lornetki, które świetnie sprawdza się przy obserwacji zwierząt, czy przy podziwianiu krajobrazu. Nasze lornetki przybliżą także niebo, a lunety i teleskopy sprawią, że będzie na wyciągnięcie ręki.

 

Nasza oferta dla edukacji, to także mobilne  planetarium, które jest  najnowocześniejszych rozwiązaniem wśród planetariów przenośnych. Symulacje nieba nocnego i edukacyjne projekcje multimedialne prowadzone pod kopułą naszego Planetarium przez profesjonalnego astronoma, są wyjątkowym doświadczeniem dla odwiedzających.

 

Chęć dzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem znajduje odzwierciedlenie w naszych działaniach. Aktywnie uczestniczymy w edukacji, wspierając zloty pasjonatów i inicjatywy lokalne. Cyklicznie organizujemy własne zloty miłośników astronomii - AstroShow oraz zajęcia z mikroskopii optycznej dla nauczycieli i edukatorów w ramach Letniej Szkoły Mikroskopii Optycznej. Jesteśmy wieloletnim sponsorem Olimpiady Biologicznej. Nasza firma była dostawcą sprzętu astronomicznego do wszystkich AstroBaz w województwie kujawsko-pomorskim. Byliśmy dostawcą mobilnych planetariów do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Planetarium w Olsztynie. Nasze mikroskopy stanowią wyposażenie edukacyjne w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

LOGIC ROOM – ESCAPE ROOM – FULL IMMERSION. To prawdziwe emocje. To zagadki, łamigłówki, podpowiedzi i trudności do pokonania – a na wszystko masz godzinę. Znajdź rozwiązanie i otwórz drzwi, zanim zegar skończy odliczanie. Dobierz sobie paczkę przyjaciół i zróbcie to wspólnie.

Escape Room to nowa forma rozrywki. To gry akcji na żywo, które przeniesiono z filmów i komputerów do realnego świata.  Zostajemy zamknięci w pokoju, w którym rozwiązujemy zagadki, szukamy przedmiotów, składamy elementy jak puzzle, aby ostatecznie z niego uciec. Gracze mają na to 60 minut. Pokoje zagadek na stałe zadomowiły się już w zestawie rozrywkowym najlepszych miast. Białystok dołącza na najwyższym poziomie– zapraszamy do Logic Room!

W Białymstoku przygotowaliśmy pokoje o różnej tematyce, każdy z nich to inna przygoda. Dodatkowo udostępniamy Wam wam up / chillout room, czyli miejsce gdzie można rozgrzać mózg przed grą, wczuć się w klimat zagadek. Po grze zaś wyluzować, rozluźnić…. Od którego pokoju chcesz zacząć?

Artur Maciorowski

 

Trener, konsultant i publicysta. Od 20 lat w branży e-marketingu. Wykładowca na najlepszych uczelniach w Polsce, w tym Szkole Głównej Handlowej i Akademii Górniczo-Hutniczej. Jako właściciel firmy doradczo-szkoleniowej eCode (www.ecode.pl) edukuje, opracowuje i konsultuje strategie internetowe w zakresie promocji i sprzedaży online. Redaktor Prowadzący branżowego magazynu "Online Marketing". Od 15 lat prowadzi szkolenia i warsztaty, w których wzięło udział ponad 15.000 uczestników. Certyfikowany trener IAB DIMAQ oraz tutor międzynarodowego programuCIM „Digital Strategy”.

Kris Kojder

 

Praca to moja pasja, dzięki której mogę się realizować i spełniać zawodowo! Jestem dziennikarzem radiowo-telewizyjnym, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Od lipca 2014 r., jako rzecznik prasowy, reprezentuje w mediach Park Rozrywki ENERGYLANDIA, w którym aktualnie pełnię funkcję Dyrektora ds. wizerunku. Zajmuję się promocją, wizerunkiem, kontaktem z mediami, a także prowadzeniem organizowanych festiwali muzycznych. Uwielbiam pracę na scenie, jako konferansjer i mistrz ceremonii – to moja specjalizacja!

Energylandia to najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce.

Na Gości czeka całodniowa zabawa na 30 ha z 70 atrakcjami podzielonymi na 4 strefy.

 

Strefa Ekstremalna jest dla tych, którzy uwielbiają zawrotną prędkość, przeciążenia i wysoką dawkę adrenaliny. Znajdziemy tu największego w Europie Mega Coastera Hyperion, którego pierwszy zjazd wynosi 80 metrów, a prędkość wagoników 142 km/h!

 

Dla lubiących się zmoczyć czeka rekordowy w skali świata, wodny Speed Water Coaster, na którym łodzie wędrują po 60-metrowej konstrukcji, by spłynąć w taflę wody z prędkością 110 km/h!

 

W Energylandii można się także poczuć jak dziecko dzięki Strefie dla dzieci. Klasyczna, wiedeńska karuzela Sisi, strażacka karuzela Super Pompa czy kolejka widokowa Samoloty gwarantują najmłodszym Gościom najcudowniejsze chwile, znów dorosłym pozwalają poczuć się jak dzieci! Strefa Familijna daje opcje przejazdu dużymi, ale nieekstremalnymi roller coasterami, największą w Europie Środkowo-Wschodniej atrakcją wodną – Anaconda, lub szalonymi pontonami Jungle Adventure! Odwiedzić należy także wodną Strefę Water Park i Tropical Fun z 3 basenami (dla dzieci i dorosłych) i 10 zjeżdżalniami o zróżnicowanym stopniu ekstremum.

Małgorzata Solowska

 

Ślązaczka, która swoje miejsce odnalazła w mieście wolności Gdańsku. Nauczycielka j. angielskiego, wosu i historii. Pasjonatka uczenia projektami z wykorzystaniem TIK i propagatorka łączenia edukacji nieformalnej z formalną. Trenerka dla NA Erasmus + w Rumunii i Hiszpanii. Szkoli nauczycieli i dyrektorów z technologii komputerowych, innowacji, kreatywnego myślenia i wielu innych. Fanka rozwijania kompetencji miękkich i kluczowych zarówno u uczniów jak i nauczycieli i rodziców.
Obecnie od czterech lat dyrektorka IX LO w Gdańsku. W swojej pracy szczególnie zwraca uwagę na dialog i relacje z drugim człowiekiem. Szczególne miejsce w jej sercu zajmują samorządy uczniowskie stąd jest inicjatorką współpracy z instytucjami zrzeszającymi SU w ramach OBESSU w Brukseli. Olbrzymią wagę przykłada do tego, by szkoła była miejscem otwartym i dostępnym w myśl zasady szkoła= uczeń, rodzic, kadra, dziadkowie, sąsiedzi, mieszkańcy, absolwenci. 
Wierzy, że wszystko jest możliwe, a niemożliwe potrzebuje tylko trochę więcej czasu.

Jakub Tomaszewski

 

Razem z NUADU tworzy cyfrowe środowisko pracy dla uczniów i nauczycieli. Rozmawia o innowacjach, mediuje i rozpoznaje trendy. Wychowuje małe przedsięwzięcia by w przyszłości z powodzeniem zmieniały oblicze globalnej edukacji. Wciąż wierzy w Mistrzostwo Świata Tomasza Adamka.

Dawid Łasiński

 

nauczyciel chemii w Zespole Szkól im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma ponad 8000 polubień, profil na Instagramie obserwuje prawie 1500 fanów, a kanał na YT “Pan Belfer” subskrybuje ponad 35 000 osób. Jako jeden z trzech najbardziej innowacyjnych nauczycieli w Polsce, został zaproszony w 2018 roku przez Microsoft, do udziału w międzynarodowej konferencji edukatorów “Educator Exchange” w Singapurze.  Członek grupy SuperbelfrzyRP i społeczności MIEE, posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Autor podręcznika do chemii dla uczniów szkoły podstawowej Wydawnictwa MAC. Pasjonat zastosowania nowoczesnych technologii w edukacji. Twórca projektu CoolturalnaTV – Młodzieżowa Telewizja Kulturalna Gminy Czerwonak. Założyciel i administrator bloga wymiany doświadczeń dla nauczycieli chemii (www.chemiawszkole.pl). Uważa, że bardzo ważnym elementem wzmacniającym jakość edukacji jest nowoczesny marketing oraz budowanie marki osobistej nauczyciela.

Lech Wikaryjczyk

 

absolwent socjologii, grafiki projektowej oraz marketingu. Od przeszło 10 lat zajmuje się reklamą (zaczynał jako copywriter w agencji reklamowej) z czego przez większość czasu skupiał się na produktach  edukacyjnych (najpierw w Young Digital Planet, obecnie w Learnetic SA). Od 3 lat dodatkowo wykłada estetykę i psychologię reklamy w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, bardzo ceniąc sobie pracę z młodym pokoleniem. Interesuje się nietypowymi zjawiskami społecznymi, typografią, guerilla marketingiem, literaturą oraz zagadnieniami związanymi z propagandą. 

W Learnetic SA wierzymy, że każdy uczy się inaczej. Dzięki takiemu podejściu stworzyliśmy rozwiązania, które od 2010 roku znalazły uznanie w ponad 30 krajach świata na 4 kontynentach
 

Nasze pomysły i technologie są obecne m.in. w Hiszpanii, Francji, Skandynawii, Słowacji, Turcji, Nigerii, Chinach, Filipinach i Indonezji, jesteśmy również największym polskim eksporterem do… Samoa. W każdym z tych krajów pokazujemy, czym jest prawdziwa interaktywność, uświadamiamy uczniów, nauczycieli i wydawców, że płaskie multibooki, nijak mają się do prawdziwego e-podręcznika.

 

Światowe trendy wykazały, że dostęp do rozrywki, szybkość oraz łatwość jej dystrybucji jest uzależniona od cyfryzacji. Tak samo jest w edukacji. Dlatego podstawę naszej działalności stanowią narzędzia umożliwiające tworzenie cyfrowych treści interaktywnych, które kierujemy do nauczycieli i wydawców. Wierzymy w wygodne i intuicyjne oprogramowanie, którego możliwości zwiększają się wraz z zaawansowaniem użytkownika. 

 

Nasza wizja zakłada, że wiedza edukacyjna powinna być dostępna w jednym miejscu, na bezpłatnej platformie edukacyjnej, która umożliwia błyskawiczne korzystanie z materiałów zarówno przez uczniów, jak i przez nauczycieli. 

 

“Pokazy bez skazy” to inicjatywa, której głównym celem jest dotrzeć do naturalnej ciekawości ludzi – i rozbudzić tą ciekawość. Od kilku lat zajmujemy się popularyzacją nauk przyrodniczych (chemia, fizyka, biologia...) wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Stawiamy na żywy i aktywny kontakt z Nauką. Każdy ma okazję przeprowadzić eksperyment, poczuć ogień na swojej skórze czy zjeść chrupka który miał przed chwilą -196 stopni Celsjusza.
Zajęcia prowadzone są przez pasjonata nauczania, wieloletniego popularyzatora nauki z akademickim wykształceniem i zacięciem edukacyjnym. Współpracujemy między innymi z kołem naukowym Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetami Dzieci, Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz wieloma publicznymi i prywatnymi Domami Kultury. Uczestniczymy w piknikach naukowych, wydarzeniach charytatywnych, realizujemy eventy dla firm prywatnych.
Staramy się działać na lokalnym poziomie angażując się w życie dzielnic Warszawy (gdzie mieści się nasza siedziba), ale docieramy również do bardziej odległych części Polski takich jak Bieszczady, Podlasie czy Pomorze. Współpracowaliśmy z fundacją PZU jak również organizowaliśmy duże wydarzenia w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. 

Oktawia Gorzeńska

 

Dyrektorka ZSO8 w Gdyni,  Microsoft Showcase School,  absolwentka Leadership Academy for Poland. Członkini  dwóch globalnych sieci - The Global Change Leaders Fundacji Ashoka oraz Microsoft Innovator Educator Experts. Na co dzień dyrektorka ZSO 8  w Gdyni (pierwszej Microsoft Flagship School w Europie Centralnej),  mówczyni motywacyjna (w tym TEDx), prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji, przywództwu, innowacjom i przedsiębiorczości, trenerka i wiceprezes Stowarzyszenia Kierunek Nowa Edukacja.   Współinicjatorka ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji i blogerka (www.gorzenska.com)


Osoby prowadzące konferencje oraz warsztaty

Helion (literatura informatyczna) - to publikacje podążające za dynamicznie rozwijającymi się technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania. 
Książki te są chętnie kupowane zarówno przez ludzi zawodowo związanych z informatyką, jak i osoby, dla których technologie informatyczne i cyfrowe są nieodzownym elementem pracy, nauki czy rozrywki. W sektorze książki informatycznej Helion jest od wielu lat niepodważalnym liderem. 
Ponad 85% książek komputerowych sprzedawanych rocznie w Polsce to publikacje Grupy Helion SA.

Helion Edukacja (podręczniki) - książki skierowane do szkół, uczniów i miłośników nauki. Pozwalają uczniom zdobywać wiedzę bez stresu, a nauczycielom ułatwiają przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób. Swoje książki wydawnictwo kieruje do kadry pedagogicznej oraz do uczniów na wszystkich stopniach kształcenia – od edukacji wczesnoszkolnej po technikum.

 

Firmy i instytucje uczestniczące w konferencji Podlaskie EDUinnowacje 2019

 

 

Jeżeli chcesz wziąć udział w konferencji

jako prelegent/wystawca skontaktuj się z nami

Podlaskie EDUinnowacje, 4- 5.10. 2024, Mońki, VIII edycja

Spotkania nauczycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze edukacji